41. kapitola - Honba za starými známými

22. srpna 2008 v 20:34 | TerkaZetorka |  Naruto - Objevení skryté síly

41. kapitola - Honba za starými známými

"Naruto! … Naruto! … Naruto!!"
Křičel dívčí hlas. Na Narutovu umouněnou tvář najednou dopadla strašná rána, která jej okamžitě probrala. Urychleně otevřel oči a uzřel nad sebou klečící dívku s černými copánky.
"Mio?"
Vydechl a posadil se. Ani nevnímal bolest na jeho tváři a už vůbec si neuvědomoval, že je nahý. Seděl a rozhlížel se po rozmlácené místnosti. Najednou se mu hlavou vše prohnalo. Sasukeho útok, odpečetění Kyuubiho a následné použití kombinačního jutsu a pak jen tma. Pohledem omýval rozdrcené zdi místnosti, která kdysi bývala hlavním sálem Zvučné. Co se tu sakra stalo? Tázal se sám sebe. Najednou jeho pohled sklouznul na Miu, kterási jej s totálně rudými líci, udiveným výrazem a jiskřičkami v očích prohlížela od hlavy k patě.
"Na co tak hledíš?"
Optal se nechápavě a pohlédl směrem, kterým právě koukaly Miiny rozzářené oči. Uzřel to, co on sice vidívá každý den a je mu to naděleno již od narození, ale z ostatních to viděl jen málokdo. Zrudnul. Zrak se mu pomalinku vrátil zpět na Miu. Ani se nepokoušel zahalit, jelikož přistávající dívka viděla již vše.
"Nemáš … nemáš něco přebytečného na sebe?"
Otázal se velmi rozpačitě a pokrčil nohu v koleni, aby se alespoň trošičku zahalil. Mia hluboce polknula a usmála se. Na chvíli od něj odtrhnula pohled a sáhnula do batohu. Vytáhnula kahan s červeným inkoustem. Namočila do něj dva prsty a třemi tahy na kamennou dlaždici, která byla ještě celá, udělala trojúhelník. Následně si inkoustem polila celou dlaň a prásknula s ní doprostřed trojúhelníku. V obláčku kouře se zjevilo poskládané, oranžovo černé oblečení, přesně takové, jaké měl Naruto před bojem se Sasukem.
"Díky."
Prohodil, chňapnul po nabízených šatech a urychleně odklusal za obrovský kámen, který trčel ze země jako stěna budovy. Mia ještě jednou hodila pohled po jeho postavě. Uzřela Narutovi pevné hýždě a upadla v záchvatu uchvácenosti.
Zanedlouho se ze tmy vynořila Narutova postava, tentokrát již oblečená.
"Pf."
Odfrknul si a pokleknul vedle Miiného bezvládného těla. Počal se opět rozhlížet po rozbořené síni.
"Kde jsou všichni?"
Prolomil ticho, kterým se prolínalo jen miino chrčení. Avšak odpovědi se mu nedostalo. Hlava se mu sklopila dolů a on pohlédnul na Miinu divnou polohu. Ležela na zádech, ruce i nohy rozhozené na všechny strany, na rtech lehký úsměv, zrak vyvrácený, jazyk vyplazený a tváře tak rudé, žeby i rak záviděl.
"Mio."
Oslovil Naruto omámenou dívku a zaujatě ji sledoval.
"Mio."
Opakoval s ráznějším tónem a sehnul se nad její hlavu s přišklebeným, Naruťáckým úšklebkem.
"Mio, vstávej!"
Vykřikoval, uchopil miu za ramena a počal s ní třepat tak, že její povolné ruce a nohy létaly vzduchem jako plácačky na mouchy.
Když v tom, najednou se stalo něco, s čím ani jeden z nich nepočítal. Mia se probrala a leknutím se její tělo vzepjalo. A celkem šikovným směrem. Její dívčí rty přistály na rtech Narutových. Naruto vykulil oči, avšak hlavu neposunul. Počal si, až neslušně, vychutnávat ten okamžik. Avšak, nevychutnával jej dlouho. Ozvalo se cucnutí a Mia pomalinku oddělila své rty od Narutových. Mia, ještě rudější než před tím, pokrčila kolena, schovala mezi ně hlavu a následně si kolena obejmula rukama. Vytvořila tak nedobytnou pevnost, kde mohla vydýchávat onen okamžik. Studem a přívalem touhy se mohla propadnout. Naruto, jakoby nic, nasadil neutrální výraz, postavil se a počal se škrábat na zátylku.
"Tak, … ehm …. Tak, … kde jsou všichni?"
Prolomil hrobové ticho a navázal na předešlé téma. Neodvážil se podívat na Miu a tak raději zíral do rozmláceného stropu. Cítil jistý tlak a napětí, který měl největší centrum v oblastech jeho hrudníku. S tvářemi rudými a těkajícíma očima, čekal jakoukoli odpověď. Avšak, mia ji nebyla schopna vyslovit. Stále byla skrčená mezi svými koleny a vydýchávala zážitek.
"Mio?"
Počal po chvíli novou řeč trošku rozpačitým hlasem. Mia tikavě zvednula hlavu a celá rudá mu na chvíli pohlédnula do očí. Mia polknula.
"Okaasan s Hinatou a Rin hledají poslední uprchlíky, kteří stihnuli utéci ze Zvučné. Kakashi-sensei se vydal pronásledovat Sasukeho a Minato-san zmizel."
Odpověděla jedním dechem. Naruto v tu chvíli zapomněl na onu příhodu, která se zde před chvílí odehrála a rychlým hlasem ze sebe vyhrknul:
"Zmizel? Jak zmizel? … A … a co Sasuke? Chceš říct, že utekl, aniž by mě zabil?"
"No … prostě zmizel. Po boji s Orochimarem v chodbě nikdo nezbyl. A co se týče Sasukeho … Viděla jsem to na vlastní oči …"
Vydechla a počala vyprávět.
Sasuke přistoupil k již zhojenému, ležícímu, bezvládnému Narutovi. Chvíli na něj hleděl a pak kousek poodstoupil. Sprásknul ruce v pečeť psa a počal se soustředit na chakru.
"Raiton: tori hisshi!" (とりひっし - Živel blesk: pták nevyhnutelné smrti)
Z jeho zad najednou vyšvihnula napodobenina křídel, vytvořené z elektrických paprsků. Jednotlivé elektrické peříčka se počaly snášet na Narutovo tělo.
"Tohle je mé vlastní vyvinuté jutsu. Nemusím hnout ani prstem. Všechno za mě udělají ta peříčka."
Informoval spícího Naruta.
"Ta peříčka se přisají ke tvé postavě a totálně tě zničí. S bohem, Naruto."
"Zadrž!"
Ozvalo se od polo zříceného vchodu. Sasuke se zaleknul a povolil pečeť psa. Peříčka i křídla se rozpadnuly v hromadu skleněných střepů.
"Kakashi … co ty tu děláš?"
Tázal se. Jeho hlasem šlo slyšet hluboké opovržení.
"Nesmíš jej zabít."
Neodpověděl na Sasukeho otázku a přešel hned k věci.
"A proč jako?"
Vrhnul na Kakashiho ostrý pohled opovržení.
"Nevyplatilo by se ti to. Přišel bys o vše. I o to nejcennější, o svůj život."
Varoval Kakashi.
"Pf. Co to meleš? Kyuubi je pryč a i kdybych Naruta zabil, tak Kyuubi by zemřel s ním."
Opovrhoval Kakashiho varováním. Ten jen kroutil hlavou a pokračoval ve výkladu:
"Tahle technika je něco jiného, než obyčejné pečetící techniky. Obyčejné techniky uzavřou cizí duši do cizího těla. Ale tahle technika doslova spojí duši symbionta a duši hostitele."
"Něco jako Yamanaka klan jo?"
Přistoupil na Kakashiho hru.
"Když to tak chceš brát, tak jo. Tahle technika udělala z Naruta a Kyuubiho jednu duši. A kdybys Narutovo tělo zničil, nebo jsi samotné Narutově části duše zabránil žít, je to, jako bys odtrhnul pečeť. Kyuubiho duše se stále skrývá za pečetí, avšak za pečetí o mnoho silnější, než ta před ní. Ta pečeť je sám Naruto."
"To není možné! Technika takového tipu by vyžadovala obrovské množství síly!"
Oponoval rozhořčený Sasuke.
"Sasuke, je toho ještě tolik, co se musíš naučit."
Zakroutil hlavou Kakashi.
"Tuhle techniku by zvládnul student akademie."
Sasuke opovrhovavě zakroutil hlavou.
"Tak proč se teda nevyučuje?"
"Pro její slabé využití."
"A kde se ji tedy Naruto naučil?"
"Při svých cestách s Jiraiyou-sama."
Sasuke se usmál.
"Na téhle technice je ovšem jeden protiklad, kvůli kterému se taktéž nevyučuje na akademii."
Sasuke zbystřil.
"Jaký?"
"Duše, se kterou je démonova duše svázána, ji musí udržet vlastní vůlí pod kontrolou. Tohle by studenti akademie při Kyuubiho vůli nedokázali."
"Jinak řečeno, pokud není klec dost silná, zvíře unikne."
"Přesně."
Potvrdil Kakashi.
Sasuke se otočil a počal kráčet ke svému meči. Zvedl jej, otřel od prachu a jiného smetí a zasunul jej do Saya. Pravou rukou si pročísnul černé vlasy, otřepal své otrhané kalhoty a dal se pomalými kroky k odchodu. Kakashi jej pozoroval.
"Nemohu tě nechat odejít."
Varoval jej. Sasuke se pousmál.
"Tak si mě zkuste chytit, Kakashi-sensei."
Prohlásil posměšným tónem a s lehkým zavanutím větru zmizel. Kakashi neváhal a zmizel v oblaku dýmu hned po něm.
"Pokud si to dobře pamatuju, jakože jo, tak to bylo takhle."
Dovyprávěla Mia. Naruto se postavil, svěsil hlavu a zatnul pěsti.
"Naruto, ta technika, kterou jsi použil. Je z repertoáru technik Nayoko klanu."
Poznamenala do prázdna Mia. Naruto nereagoval
"Jak ji mohl Jiraiya-sama znát, když tuhle techniku se učí jen členové hlavní větve klanu?"
"To je teď jedno. Sasuke zesílil. Získal něco víc … něco víc, než je Mangekyou Sharingan. A nejen to. Dokonale ovládá Katon a Raiton. … Ach … Snad jej Kakashi zvládne."
Povzdechnul si a pomohl Mie na nohy. Ta se oprášila a čekala na další jeho instrukce.
"Musíme najít ostatní."
Usnesl Naruto a společně s Miou se vydal do uličky, kde minato bojoval s Orochimarem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama